Baleti Kombëtar i Kosovës sonte më 11 shkurt në ora 20:00 në Teatrin Kombëtar të Prishtinës do të jep shfaqjen “Ngjyrat e vallëzimit” –...

Të premten në ora 20:00 do të prezantohet premier koncerti recital i Xhemali në kuadër të Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve “Shota”.

Janë 11 artistë që do të shfaqin veprat e tyre artistike në ekzpozitën “Denied” , sonte në orën 19:00 në Galerinë Qahili. Kjo ekzpozitë...

Sot në stadiumin “Elbasan Arena” në Elbasan do të zhvillohet ndeshja futbollistike në mes të Kombëtares shqiptare dhe asaj Serbe.

Me performanca live nga artistë të muzikës, do të mbahet organizimi i “Prishtina Open Air Music Air Night” të premten dhe të shtunën.

Qendra për Art Bashkëkohor në Prishtinë do të prezantojë ‘’It is difficult’’ ekspozitë e artistit nga Alfredo Jaar.

Për të gjithë adhuruesit e natyrës dhe të hiking-ut, grupi Hiking Njeri organizon këtë të diele ecjen në Bjeshkën e Pashktrikut.

E premtja e datës 21 gusht, sjell në Prishtinë grupin e njohur Marena Whitchers dhe Orkestra Shady Midnight te cilët do të shpalosin muzikën...

Në kuadër të Festës së Muzikës – La Fete de la Musique, bendi i njohur francez, “Pendentif”, zbarkon në Tiranë e Prishtinë.

Eliza Dushku është mysafire nderi në gala mbrëmjen e Fondit Kosovaro Amerikan të Edukimit, “Një mbrëmje me yllin e Hollywood-it: Eliza Dushku” e cila...

Prona

infosite.alinfosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar